HOMOJEN VE HETEROJEN ZEMİN

Son yıllarda, vinil zeminler piyasada bulunan en uygun fiyatlı ve dayanıklı zemin kaplama çözümlerinden biridir. Seçtiğiniz vinil döşemeye bağlı olarak, parke, mermer ve taş gibi diğer döşemelere göre maliyetler yüzde 70 daha az olabilir. Yüksek dayanıklılık, az bakım ve çok yönlülük, vinil zemin kaplamasını ticari ve konut uygulamaları için çok popüler bir seçenek haline getirir. İki tip vinil rulo döşeme vardır: homojen ve heterojen döşeme.

Homojen vinil kaplama, canlılık ve renk derinliği sunan tek bir katmandan yapılmıştır. 2 m genişliğinde bir rulo ürün olması nedeniyle, hiçbir ek yeri azalmaz ve bu sayede kolayca temizlenebilir. 4dB darbe sesini emer ve sınıflar ve kütüphaneler için mükemmel bir akustik kurulumdur. Ürünler çeşitli renklerdedir, böylece tasarımlar yapılabilir ve aynı zamanda farklı alanları ayırmak için farklı renk paletleri kullanılır.

Homojen vinil zeminler yoğun trafiğe dayanacak şekilde yapılmıştır. Ticari ve endüstriyel uygulamalar için bakımı kolay ve en uygun olandır.

Öte yandan, heterojen döşeme, çeşitli tasarım olanaklarına sahip çok çeşitli güzel desenlerden oluşan çok katmanlı bir döşemedir. Bu özellik, doğal döşeme malzemelerinin bir görünümünü verir. Heterojen zemin kaplamaları aynı zamanda düşük bakım maliyeti de sunar; bu da ev sahibi, okul, sağlık kurumları vb. İçin temel seçimdir.

Gerflor Atlas homojen Pvc Zemin – Sanat Zemin

HOMOJEN PVC YER DÖŞEMESİ

Diğer döşeme malzemeleriyle karşılaştırıldığında, hem vinil homojen hem de heterojen döşeme, uygun maliyetli çözümlerdir ve inanılmaz derecede lekeye karşı dirençlidir. Yukarıdaki avantajlar, bu iki tip vinil döşemeyi yoğun trafik alanları için mükemmel bir seçim haline getirmektedir. Kaliteli vinil zemin kaplamaları sayesinde hem işlevsel hem de modern olan mükemmel ortamı yaratabilirsiniz. Ayrıca vinil heterojen yer döşemesinin birçok seçeneği ve yararı vardır ve değişken kalınlıkta gelir. Ayrıca laboratuvarlar, mutfaklar ve banyolar gibi yüksek neme sahip alanlarda da renklendirilmiş ve kullanılır. Bu döşeme seçeneği, özellikle çocuklar veya evcil hayvanlar varsa, evler için de en iyi çözümdür.

Vinil heterojen döşeme ayrıca mükemmel akustik performans ve benzersiz ses azaltma özellikleri sağlar, çünkü duvardan duvara uygulanabilir. Lavabolar, duşlar, yüzme havuzları, su sıçrama alanları vb. Gibi ıslak alanlarda, vinil zeminler sert bir kavramada yürürken rahatlık sunar. Heterojen Vinil Yer Döşemesi, özellikle eğitim sektörlerinde yoğun trafik alanlarına teknik çözüm sağlayan ergonomiktir. Renkleri ve tasarımları karıştırıp eşleştirin, daha az stres ve zorlanma ile akustik bir his sağlar.

Vinil heterojen döşeme, hem konut hem de ticari amaçlar için uygundur. Herhangi bir beceri olmasa bile kolayca kurulabilir, ancak daha lüks ve karmaşık formlar için profesyonel hizmetler daha tavsiye edilir. Vinil yer döşemesi, yüzlerce renk, desen ve desen arasından seçim yapabileceğiniz birçok üretici tarafından tasarlanıp üretilmektedir.

Pvc zemin kaplamalarımız, çok sayıda uygulamada zeminlere karakter ve stil katar. Zorlu, hijyenik sağlık ortamlarında, esnek, çok amaçlı modern kamu binalarında veya eğitim tesislerinde ve dayanıklılığın ve rengin önemli olduğu alanlarda.

LİNOLYUM YER DÖŞEMESİ

Linolyum, yenilenebilir hammaddelerden yapılan tek esnek zemin kaplamasıdır. Keten tohumu yağı, reçineler, mantar ve odun unu, kireçtaşı unu ve pigmentlerden suni kimyasallar olmadan yapılır.  Linolyum, doğal ürünlerden üretilir ve daha fazla bakım gerektirir ancak vinil yer döşemesinden daha çevrecidir. Linolyum zeminler daha çeşitli renklerde mevcuttur. Vinil, PVC tabanlıdır, daha uzun sürer ve kurulumu ve bakımı kolaydır. Vinil ve linolyum hem esnek zemin tiplerine sahiptir, hem de bir dereceye kadar elastikiyetine sahiptirler.

Linolyum tasarım seçeneklerinde son derece sınırlıdır. Ahşabın ve taşın doğal görüntüsünü gerçek anlamda kopyalayan vinilden farklı olarak, linolyum esasen basit ama bazen canlı renk seçimini gerçekleştirebilen bir boya ürünüdür. Ek olarak, Linolyum zemin kaplama renk değişimine karşı duyarlı olabilir .Bu da en sık döşeme ürününün “sararması” veya “çiçeklenmesi” olarak adlandırılır.

Vinil Ve Linolyum Döşeme Vinil zemine karşı linolyum karşılaştırması birçok benzerlikle doldurulur. Maliyet ve temizlikten uygulamalara ve estetik değere kadar, vinil döşemeye karşı linolyum tartışması çoğu zaman oldukça omurgalı. Bununla birlikte, kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken iki döşeme seçeneği arasında birkaç önemli fark vardır Özellikle, bir sonraki iç tasarım projeniz için hangi kalitede döşeme ürününün en uygun olacağını belirlersiniz. Linolyum zemin kaplama nem hasarına karşı hassastır.Kurulum sırasında ek bakım gerektirir.Daha önce de belirtildiği gibi, linolyum yalnızca eğitim ve sağlıkla ilgili ticari kurulum projelerinde çalışan iç mimarlar tarafından az miktarda kullanılır. Aksine, vinil döşeme, çok yönlü ve çok amaçlı işlevselliği sayesinde neredeyse tüm ticari tasarım projeleri için idealdir. İster sağlık bakımı, eğitim, çok aile, şirket, perakende veya ağırlama olsun, vinil, yüksek rutubete ve neme duyarlı alanlarda özellikle iyi performans gösterir.

Linolyum ve vinil döşeme arasındaki fark nedir?Linolyum ve vinil, birkaç benzer özelliğe sahip olduklarından, sıklıkla karıştırılan iki farklı döşeme tipidir. Ancak çok önemli bir fark var: Linolyum doğal ve yenilenebilir kaynaklardan yapılırken, vinil döşeme fosil, yenilenemeyen kaynaklara dayanmaktadır.

linolyum zemin kaplama

SPOR ZEMİN KAPLAMA

Uzun ömürlü döşeme sağlamanın yanı sıra koleksiyonlarımızda her türlü fitness ve dinlenme ortamı için ideal olan sonsuz tasarım seçenekleri vardır. Sakinleştirici bir yoga stüdyosuna doğal bir zen getirmeyi ya da daha geleneksel bir spor zemin görünümü arıyorsanız, Tarkett ve Gerflor vinil spor kaplama zemininin çok sayıda tasarım seçeneği vardır. DayanıklılıkTarkett ve Gerflor vinil spor zemin kaplaması dayanıklıdır. 25 yılı aşkın bir süredir faaliyette olan döşememiz garantisini geçersiz kıldı. Yoğun bir yoga stüdyosu, bir spor salonundaki bir soyunma odası veya bir kolejdeki bir spor kulübü olsun, lüks vinil spor zeminlerimiz, yoğun trafiğe açık sporlara ve tipik olarak eğlence alanlarına dayanacak kadar dayanıklı ve dayanıklıdır. BakımSabit hareket, neme maruz kalma ve ağır ağırlık kullanımı, spor zeminini pistlerine yerleştirir, ancak Pvc vinil zemin sporu ile bakım minimum düzeydedir ve temizlik tipik olarak iki kova sistemi kullanarak düzenli süpürme veya paspaslama gerektirir. Bakım için daha az zaman harcamak, zemini egzersiz ve sağlık için kullanmak için daha fazla zaman demektir. Her ne kadar spor zemin kaplaması fazla kullanılsa da, minimum bakım ve temizlik zamanla daha büyük bir değere dönüşür. Ve daha yüksek değere sahip bir spor salonu zemin çözümü, özellikle kurulum maliyetini düşünürken, müşteriniz veya şirketiniz için maliyet tasarrufu sağlar.

Gerflor Spor Zemin Kaplama – Sanat Zemin

LVT (Luxury Vinyl Tile) ZEMİN KAPLAMA

LVT Döşeme: Tam olarak nedir?Havaalanlarından ve otel lobilerinden okullara, hastanelere ve daha birçok yere her yerde bulunan LVT, günümüzde döşeme pazarında en popüler ticari seçeneklerden biri haline geldi. Bununla birlikte, popülaritesi her zaman yüksek olsa da, özellikleri ve yetenekleri hakkında çoğu zaman yanlış anlamalar duyuyoruz. Karışıklık önlemek için, eski soruyu inceleyeceğiz, LVT zemin nedir? Ayrıca LVT döşemenin nasıl yapıldığına ve yaklaşmakta olan veya bir sonraki döşeme projeniz için LVT ideal bir seçim olacaktır.
LVT’yi Seçmenin Yararları  Kolay kurulum LVT, yapıştırıcı veya gevşek zemin ile iki şekilde kolayca monte edilebilir. Daha yeni gevşek döşeme sistemlerinin kullanılması, LVT’nin minimum yüzey hazırlığıyla kullanılmasını sağlar. Bu çözümle, döşeme montaj maliyetleri ve montaj süreleri azaltılabilir. Konfor Lüks vinil karo, ahşap ya da taş gibi diğer döşeme malzemelerine göre daha yumuşak bir yüzeye sahiptir, bu da daha rahat ayak sesleri ve ses azaltma özelliği olup, çoğu tesis için çok önemli bir özelliktir.

Gerflor Lüks Vinil LVT – Sanat Zemin