İletken Zemin Kaplama

İletken Zemin Kaplama Ürünleri

Tarkett Pvc ZEmin KAplama

Tarkett İletken Pvc Zemin Kaplama Ürünleri

Gerflor pvc zemin kaplama

Gerflor İletken Pvc Zemin Kaplama Ürünleri

Forbo Pvc Zemin Kaplama

Forbo İletken Pvc Zemin Kaplama Ürünleri

Teknik Özellikleri;

ESD Döşeme sistemi Arzu edilen kontrollü bir topraklama noktasına boşaltmak için elektrik statik yük (bir kişinin bir polimer zeminde hareket etmesinden bir insanda BVG veya Vücut Gerilim Üretimi birikimi olarak bilinir) olarak bilinen bir boru görevi görür. Elektrik akımının ve tahliyenin bu yönlendirilmiş ve kasıtlı akışı, imalat sırasında hassas elektronik bileşenlere zarar verebilecek yanlışlıkla elektrostatik boşalma potansiyelini büyük ölçüde azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bir ESD kontrol zemin kaplaması, matrisi içinde kaplamanın elektriksel olarak aktif olmasını sağlayacak şekilde elektrik akımı sağlayacak şekilde iletken bir parçacık içerir. Bir tel gibi, elektrik yükünü bir noktadan diğerine taşıyabilir. Bu, bilinen izolatörler ve elektrik akımı taşıyamayan ahşap, plastik veya camdan farklıdır. Çoğu boya veya polimer kaplama bu özelliğe sahip değildir . Bir ESD Koruma Alanında (EPA), bu tür zeminler BVG’yi en aza indirgeme ve uygun topraklı deşarjı kontrol etme görevini yerine getirmek için ayakkabılar, giysiler ve topraklama kayışları gibi diğer ESD koruma cihazlarıyla birlikte çalışır.

Kullanım alanları,avantajları;

Homojen Kullanıma Uygun Elektrik odaları, Ameliyathaneler, x-ray odalarında, elektronik endüstrisi, laboratuarlar, patlayıcı risk alanları, bilgisayar odaları, vb alanlarda kullanım için geliştirilmiştir.

1. Tam eşleşme ve tüm ESD ve temiz oda standartlarını aşma
2. Teknoloji, ürünün kullanım ömrü boyunca optimum performansı garanti eden kalıcı bir iletken ürün sağlar
3. En yüksek hijyenik özellikler, yüksek yoğunluklu ve gözeneksiz
4. Eşsiz boyutsal stabilite ve iletkenlik
5. Düşük akışkanlaştırıcı içeriğinin avantajları, aşırı düşük emisyona neden olur
6. Tam onarılabilirlik ve leke çıkarma
7. Ağır yüke dayanım

Tarkett’in sürdürülebilir çözümler seçiminin bir parçasıdır.

tarkett toro sc esd zemin kaplama